категорії: блоґ-запис

Wiz-Art приймає фільми від всіх, хто знає, де на карті знаходиться the Ukraine

23-25 травня у Львові в Палаці мистецтв відбудеться вдруге Міжнародний фестиваль візуального мистецтва Wiz-Art
Ми отримуємо фільми зі всього світу різними шляхами (розсилки по базах даних, повідомлення на інформаційних сайтах), але приблизно половина робіт є спеціально запрошеними, це ті фільми, які ми хочемо показати в програмі від маловідомих в нас але дуже актуальних в світі режисерів і відеохудожників.
Спілкуючись з майбутніми гостями і учасниками ми з приємністю розповідаємо не лише про фестиваль і умови участі, а також про наше місто, про яке всі вони звичайно вперше в житті чують, а також про країну, яку всі вперто називають the Ukraine, так ніби це якась частина іншої країни або селище міського типу з автономними правами.
Минулого року представниця Стокгольмської кіношколи питала, чи це надійно висилати поштою фільм, бо вона десь чула, що в Росії всю кореспонденцію крадуть, а тайванський режисер сказав, що в поштовій службі Fedex немає даних про наш забутий богом край.
Декілька днів тому одна американка написала пост в свому жж, де вона ділиться з друзями загадковим листом, який їй надіслали з якогось Wiz-Art'у, і френди радять їй забути про участь в українському фестивалі (взагалі піддаючи сумніву, що в такій глуші можуть бути фести), і застерігають, що тут не встигнеш озирнутись, як тобі відріжуть голову і продадуть на органи все решта.
Ви можете прочитати цю прекрасну бесіду тут

http://community.livejournal.com/wizart_fest/5051.html#cutid1

А вчора Дзига привозила велику звізду, австрійського медіахудожника Ервіна Редла, який вкручує за 300 тис. доларів лямпочки на домах, і переміг на минулому фестивалі медіамистецтв Ars Electronica, то він під час своєї презентації розповідав як на нього колись вплинули Kraftwerk і радив публіці ввести в youtube назву цієї групи. Що ж, нарешті маємо просвітителів, які несуть сяку-таку культуру в наші села і розказують, що колись була така група Kraftwerk. В цей момент автор рядків хотіла заспівати на весь зал слова з їх композиції "Robots": "Ja tvoj sluga, ja tvoj rabotnik", але вчасно стримала себе.
Цікаво інше, якби цей чувак не мав гран-прі Ars Electronica, то чи додумався б хтось його запросити до нас?

P.S. Цей пост написаний без будь-якого намагання образити людей, які не знають нічого про Україну.
Коли мою колегу запросили на конференцію про голод в Африку, вона теж не повірила цьому спаму і не поїхала.
P.P.S. Незважаючи на це, десятки режисерів, кіношкіл і кінокомпаній планети Земля продовжують отримувати щодня розсилку від Wiz-Art, фестивалю, який знаходиться in the middle of nowhere і чекає всіх в травні з розпростертими обіймами!:)