категорії: блоґ-запис

Відбувся II Фестиваль Wiz-Art!

теґи: Wiz-Art, Wiz-Art Festival

23-25 травня у Львівському палаці мистецтв відбувся ІІ Міжнародний фестиваль візуального мистецтва Wiz-Art.  На великому екрані було продемонстровано 100 короткометражок та найкращих візуальних робіт з усього світу.

Фестиваль відвідали відомі режисери з різних куточків світу та особисто представили свої кінороботи.

Серед запрошених гостей були Джуліан Хенд (Великобританія), Кевін Кірченбауер і Мартін Зульцер (Німеччина), Владімір Смородін і Константін Іванов (Росія), Ева Міхалкова (Словаччина), а також українські режисери Анна Смолій та Олег Сєнцов. В Арт-кафе Палацу мистецтв відбулись виступи київської VJ-формації Shifted Vision, та перший у Львові концерт гурту «Надто Сонна», британець Джуліан Хенд прочитав свої вірші і показав відеопоетичне шоу «Неонове рандеву з Лондоном».

 

Особливістю Фестивалю було те, що переможців серед представлених фільмів за допомогою голосування визначали самі глядачі. Найбільшу кількість голосів отримали фільми: 

–         «Деякі речі не забути» Лукас Фігероа, Іспанія

–         «Ми, 1ша особа множини» Кевін Кірченбауер, Німеччина

–         «Скажи що-небудь» Девід Орайлі, Ірландія

–         «Червона шапочка» Томас Нільсен, Швеція

–         «Палаючі парки» Скотт Пагано, США

–         «Знаки» Патрік Х’юз, Австралія

–         «Ближче» Айтор Ечеверіа, Іспанія

–         «Друге дихання» Варанте Суджіян, Франція

–         «Аргентина» Міхаіл Марескін, Росія

–         «Риба-Молот» Сем Донован, Великобританія

–         «Гінеколог» Альфонсо Камареро, Іспанія

–         «Тепловий удар..» Мартін Зульцер, Німеччина

–         «Фільм Емми» Андерс Хабеніхт, Швеція

Ці 13 фільмів складуть програму найкращого з Wiz–Art’2009 і будуть показані в інших містах та країнах, на фестивалях і в кіноклубах.

 

            У Палаці мистецтв панувала яскрава фестивальна атмосфера. Wiz–Art став не лише майданчиком для показу найкращих фільмів, але й місцем приємного дружнього спілкування, нових знайомств та творчих контактів.

            В одному місці і в один час зібрались люди для того, аби побачити щось нове і цікаве, люди які прагнуть свіжих думок і нестандартного підходу у проведенні свята.

            Тоді як більшість молодих фестивалів спекулюють на розкручених іменах, ми раді, що зібрали глядачів, яким цікаво відкривати невідоме, адже всі фільми цьогорічної програми були ексклюзивні і «порвали» всіх!

Можна сміливо заявити, що Фестиваль такого масштабу відбувався у Львові вперше. В результаті львів’яни та гості міста отримали потужний кінозаряд на весь рік!

ІІІ Wiz–Art відбудеться у травні наступного року! А поки команда Фестивалю під маркою Wiz–Art планує проводити спеціальні кінопокази, мистецькі акції та концептуальні вечірки. І дарувати львів’янам справжнє мистецтво світового рівня!

 

Фотографії з Фестивалю тут:

 http://picasaweb.google.com/wizart.fest/WizArt2009#